Leden 2009

TR: Anniversary - bonus level

31. ledna 2009 v 16:06 | anajfo |  Tomb Raider Anniversary
Tohle je bonus level k Anniversary...Moje 1. SB

30. ledna 2009 v 17:39 | anajfo |  Spřátelené Blogy
Tohle je moje 1.SB pro Zet...

Tomb Raider VII: Legend

26. ledna 2009 v 16:07 | anajfo |  Tomb Raider VII: Legend

Tomb Raider VII: Legend


Lara s její matkou Amelií jely do Bolívie, kde bude Amelie nucena tajemným hlasem vytáhnout Excalibur ze skály a dostane se do posmrtného života. Když lara otevře oči Amelie už je pryč.

Lara dospěje a chce matku zpět a tak se vydá do Bolívie hledat způsob jak jí oživit. V Bolívii najde pomocníka Amandy, má část Excaliburu. Lara zjistí, že Amanda je naživu. Odletí vrtulníkem a nechají Laru zabít svými muži.

1.kolo: Bolívie

Lara přežije, cestuje po světě a hledá svou matku.

2.kolo: Peru
3.kolo: Japonsko


4.kolo: Ghana


5.kolo: Kazachstán6.kolo: Anglie

7.kolo: Nepal

Lara spojila Excalibur a tím získala moc, kterou může použít proti démonovi Amandy.

8.kolo: Bolívie redux


Lara vítězí, ale při pokusu o návrat Amelie, Amanda vše zkazí.


Když si všimnete ukázky z Bolívie na začátku a Bolívie na konci, uslyšíte že Amelie mluví s Larou a s Amandou. Lara říká, aby nevytahovala meč a Amanda, aby ho vytáhla. Naukázku je toto video.
Tomb Raider

16. ledna 2009 v 18:50 | anajfo |  Tomb Raider

Tomb Raider

Tomb Raider je série počítačových her, videoher, komiksů a filmů, jejichž hlavní postavou jebritskáarcheoložka Lara Croft. Od uvedení první hry Tomb Raider v roce 1996 se celá série postupně stala vysoce lukrativní a postava Lary Croft je jednou z hlavních ikon herního průmyslu. Dokonce iGuinnessova kniha rekordů z roku 2006 označila Laru Croft za nejúspěšnější hrdinku videoher. Šest počítačových her série bylo vyvinuto společností Core Design a jedna (zatím poslední v řadě) společností Crystal Dynamics. Všechny hry vydala společnost Eidos Interactive, která je držitelem práv k obchodní značce Tomb Raider a k postavám vystupujícím v příbězích. Dále byly natočeny dva filmy, v nichž hlavní roli ztvárnila americká herečka Angelina Jolie.Lara Croft

Ústřední postava Lara Croft je fiktivní britská archeoložka, která pátrá po prastarých pokladech. Lze ji připodobnit k ženskému protějšku Indiana Jonese. Lara se o archeologii zajímala již od mládí, avšak této profesi se nemohla aktivně věnovat, neboť její šlechtická rodina patřila do vyšších společenských kruhů. Vše se však změnilo, když po lyžařském výletu v Himalájích havarovalo její letadlo a ona musela bojovat o holé přežití v divočině. Tato zkušenost radikálně změnila její život, začala cestovat po celém světě a studovat dávné civilizace. Její otec Lord Richard (Henshingly) Croft se jí však zřekl a Lara začala pracovat jako nájemný archeolog, který pro bohaté sběratele hledá vzácné poklady.
Postava Lary byla vytvořena návrhářem Toby Gardem. Obvykle se objevuje oblečená v hnědých kraťasech a modrém upjatém tričku. Na obou bocích nosí pouzdra s pistolemi a na zádech hnědý batůžek. Během série se zobrazení Lary měnilo jen v detailech, postupně se zjemňovalo vykreslení rysů obličeje, byla zmenšena velikost prsou a došlo i ke změnám zobrazování pohybu vlasů.

Vlastnosti her

Původní hra s názvem Tomb Raider: Featuring Lara Croft byla uvedena na hracích konzolíchPlayStation a Sega Saturn a dále pro osobní počítače. Tato hra se podílela na úspěších hrací konzole PlayStation v polovině 90. let 20. století. V herním prostředí zobrazenýmtrojrozměrněhráč musí provést postavu Lary různými jeskyněmi, hrobkami a dalšími lokacemi. Setkává se s nepřáteli, a to jak zvířecími, tak i lidskými, sbírá různé předměty, řeší hlavolamy, pomocí kterých se dostává do dalších míst. Na konci své cesty nalezne hledaný předmět, kterým je zpravidla nějaký dávný mocný artefakt.
Hry ze série Tomb Raider lze zařadit mezi akční počítačové hry zobrazované z pohledu třetí osoby. Až do hry Tomb Raider: The Angel of Darkness byla pro hru typická kostkovitá architektura herního prostředí. Římsy, zdi i stropy vždy svírají pravý úhel, ačkoliv se to tvůrci snaží někdy zakrýt. Tento styl zobrazení je daný tím, že principy dvojrozměrné plošinovky byly převedeny do trojrozměrného prostředí. Styl hraní může někdy připomínat staré plošinovky jako byl Prince of Persia nebo Flashback, které byly zaměřeny na přesně načasované skákání prokládané bojovými pasážemi. Každá hra přináší nové zbraně a pohyby. Od čtvrtého pokračování Lara umí skočit dozadu z provazu a otočit se ve skoku, aby se mohla chytit římsy za ní. Nejnovější hra Tomb Raider: Legend přinesla hákovací kotvici, pomocí které se Lara může přehoupnout přes některé propasti a také jí může útočit na nepřátele jako Indiana Jones bičem.
Standardní pohyby (chůze, běh, zatáčení, skoky) jsou doplněny kotoulem, kotouly ve výskoku do stran a vzad, šplhacími technikami, plaváním, potápěním ve vodě. Lara také umí skočit do vody šipku a při vytahování z visu na římsu udělat stojku, tyto pohyby jsou však pouze na okrasu, pro samotné hraní nemají význam. Ve hře Tomb Raider III byl představen sprint, který Laře umožní po krátkou dobu běžet vyšší rychlostí. Při tomto pohybu se objeví zvláštní ukazatel vyčerpání, pokud vyčerpání dosáhne maxima, Lara zvolní do normálního běhu.
Příběh hry většinou spočívá v putování při hledání mocného artefaktu, kdy Lara soupeří s nepřáteli, kteří usilují o získání artefaktu pro sebe. Artefakty většinou mají magické schopnosti, které jsou napřirozeného či mimozemského původu.


Série Tomb Raider


 • Tomb Raider (1996)

 • Tomb Raider II (1997)

 • Tomb Raider III (1998)

 • Tomb Raider: The Last Revelation (1999)

 • Tomb Raider: The Angel of Darkness (2003)

 • Tomb Raider: Legend (2006)

 • Tomb Raider: Anniversary (2007)

 • Tomb Raider Underworld (2008)


Filmy


 • Lara Croft: Tomb Raider (2001)

 • Tomb Raider Lara Croft: Kolébka života (2003)

Komiks a knihy


Společnost Top Cow Productions od roku 1999 vydala řadu komiksových příběhů Tomb Raider. Série čítala 50 pokračování a její vydávání skončilo v roce 2004. Společnost Ballantine Books ve spojení se společností Eidos začala vydávat řadu románů inspirovaných videohrami v roce 2004:
 • The Amulet of Power - autor Mike Resnick (2004)

 • The Lost Cult -autor E. E. Knight (2004)

 • The Man of Bronze - James Alan Gardner (2005

Knihy spíše navazují na děj videoher než filmů, ačkoliv kniha The Lost Cult obsahuje několik odkazů na Kolébku života. Poslední kniha The Man of Bronze se od ostatních liší tím, že je psána v první osobě - vypravěčem je Lara Croft. Také obsahuje mnohem více násilných scén.

.